| LoveMusic a întrebat:

Până la urmă, cum rămâne cu vacanţa? Intrăm în vacanţă din 1 iunie (aşa am auzit) sau când intrăm în vacanţă? Că sincer, habar nu am acum cu tot circul ăsta s-a întors tot pe dos. Deci cum e? Pe 31 e sigur grevă la toate şcolile? Am auzit că la noi nu se face grevă. Şi totuşi suntem în acele judeţe în care se face greva. Deci?

5 răspunsuri:
| allyson a răspuns:

Depinde de scoala la care inveti.
De exemplu la mine in scoala nu se face greva, desi restul scolilor din oras fac. Depinde de cum au semnat profesorii.

| Meluma a răspuns:

Deocamdata, cu toata dezordinea asta, cred ca vom vedea de pe o zi pe alta ce se intampla. Pe 1 iunie am auzit ca e greva dar nu stiu sigur... In rest da doamne sa nu se inghete anul.
Oricum nu cred ca se va ajunge pana acolo.

| Emanuelaema a răspuns:

Well.
La mine la scoala doar 2 profesoare nu fac greva.Restu1 au semnat pentru greva.
Pe 31 eu fac doar 1 ora deoarece profesoara de mate` a zis ca nu a semnat pentru greva iar ea isi sustine ora. Oricum nu ma duc la scoala lunilaughing. Depinde de scoli.

Aka^^

| lawn a răspuns:

Pe 31 o sa faca greva doar profesori care au semnat ca sunt de acord restul vor face orele iar pe 1 sigur o sa fie liber deoarece o sa fie ziua copilului si daca nu se ingheata anul pe 15 se ia vacanta

| andreea_4291 a răspuns:

Matusa mea (e profesoara de germana) spune ca sigur avem luni greva ca asa s-a hotarat in consiliu, dar n-are cum sa tina 2 saptamani ca profesorii trebuie sa ia salarul si deci sigur nu luam vacanta pe 31. Buna intrebare, si eu eram curioasa dar am intrebat-o si mi-a zis...