| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pana pe ce data rămân închise cel puțin școlile liceele?

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

A venit hartie de la minister, scolile incep din iunie.

| brokxy a răspuns (pentru LPCTSTR):

Cand trebuia sa le dea vacanta laughing laughing serios vor merge vara la scoala?

| LPCTSTR a răspuns (pentru brokxy):

Ce parte din "a venit hartie de la minister" nu e clara?

| Violleta2022 a răspuns (pentru brokxy):

Ce vacanta sa le mai dea, nu sunt acum in 3 luni de vacanta, pana in iunie?

| morfeo a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta nu e vacanta, e stare de urgenta! E o diferenta uriasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru morfeo):

Se poate considera ca vacanta, ca doar stai acasa si te joci toata ziua, sau dormi.
Asa ca, ajunge cu odihna de 3 luni, scoala reincepand in locul vacantei.

| Adrianamb100 a răspuns (pentru morfeo):

Asa e! Asta nu e vacanta daca stai doar in casa. vacanta inseamna sa te plimbi, sa mergi in vizita...

| Kolin839 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu se poate considera vacanta cand eu am scoala online 6-7 ore pe zi si teme cu teancu happy

| xandra0301 a răspuns:

Se spune ca dacă se ridica starea de urgentă pe 15 mai o sa se redeschidă și școlile și liceele. Sa speram ca așa o sa fie.