| GigiDurul a întrebat:

Pe care profil de la facultatea de Automatica si Calculatoare din Timisoara ar trebui sa merg daca vreau sa fac mai mult software?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut. Eu am terminat ETC si din ce am auzit la colegii mei de acolo... la CTI se face mai mult software. Dar asta e doar la facultate. In domeniile de angajare pentru un salariu bunicel ar trebui sa stii de toate. Deci nu are asa mare importanta le ce ramura mergi, plus ca la inceput o sa aveti ceva materii comune ca diferite matematici sau fizica de numa numa...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

CTI alegând in anul 3 cabd se despart TI

| Raducons a răspuns:

Poti incerca Automatica,calculatoare, informatica, dar se face programare suficienta si la inginerie electrica, telecomunicatii, electronica(dar trebuie sa te pasioneze electronica altfel e greu)