| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce data sunt simularile 2018, la a 8-a, a 11-a si a 12-a?

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Edu.ro informează că în anul școlar curent simularea examenelor naţionale se va desfăşura în aceeași perioadă (13-17 martie), atât pentru elevii clasei a VIII-a, cât și pentru elevii claselor a XI-a şi a XII-a.

13 martie- limba si literatura română (proba scrisă)
14 martie- simularea la limba maternă pentru ambele examene naționale
15 martie- clasa a XII-a va susține examen la proba obligatorie, în functie de profil (matematica sau istorie). Clasa a VIII-a va susține simularea la matematică.
17 martie- proba la alegere (pentru liceeni)
31 martie- afișarea rezultatelor
Success!

Întrebări recente