| IoanaDia a întrebat:

Pe ce materii ar trebui să mă axez pentru a deveni psiholog?
Și la ce profil ar trebui să intru la liceu? științe sociale?
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Profile de filo sau stiinte sociale, iar ca materii, biologia, limba romana, psihologia si putina matematica pentru ca faci matematica si in facultate (rapoarte,proportii, analize procentuale, din astea). Dar cred ca si la Profil tehnic Specializarea economie, faci psihologie si chiar dai BAC. Foarte important e liceul si profesorul, daca vei gasi ceva prost, un liceu prost, un profesor prost, transfera-te, ai de unde alege, daca vrei sa inveti bine.

2 răspunsuri:
| vladuut a răspuns:

Filologie sau Stiinte sociale! Acolo se pune baza pe urmatoarele materii! Romana, istorie, latina!

| Mihaelutza97 a răspuns:

Servus!
Eu zic ca ai putea intra pe uman, folologie sau stiinte sociale, depinde de profilurile din liceul la care ai ti-ai dori sa mergi!