| Breakingthehabittonight a întrebat:

Am intrat la stiinte sociale (liceu)! Ce puteti sa imi spuneti despre acest profil?
-cum e materia?
-care sunteti, va place?
-pe ce materii ziceti sa ma axez mai mult, sa imi fie bine?
-ce ies, dupa 4 ani?

Răspuns Câştigător
| Mirrre a răspuns:

Buna..si eu sunt la stinte sociale..1.materia e foarte usoara, daca inveti bineinteles..2.imi place foarte multhappy..3.sa te axezi mai mult pe istorie, geografie, romana si engleza.dar si pe logica pentru ca vei da teza din logica.4. dupa 4 ani poti iesi avocat..sau poti merge la o facultate oriunde vrei pentru ca de la acest profil poti sa intri la o facultate foarte usor.Succes!

| Breakingthehabittonight explică (pentru Mirrre):

Deci, pana la urma cate teze se dau happy?

| Кристина21 a răspuns (pentru Breakingthehabittonight):

Teze o sa dai la :
Romana
Logica/Pshilogie/Filozofie/Sociologie(Depinde in ce clasa esti:*)
Istorie sau geografie
Engleza sau franceza aici depinde care e limba straina 1

E destul de bine, profiulul se aseamana cu Filologia numaic a e mai usor, din clasa 10 nu vei mai face matematica:d chimie si fizica mai putin din cate stiuthinking
Vei iesi un fel de socilog, dar ca sa profesezi iti trebuie si facultatea. In ziua de azi nu faci nimic fara facultateoh go on In fine poti urmaa orice facultate in afara de inginerie. Daca vrei la drept sau la academie trebuie sa te axezi mult pe romana si istorie pentru ca se verifica mediile din liceu:d

| Mirrre a răspuns (pentru Breakingthehabittonight):

La romana..istorie..logica si engleza..la bacalaureat vei putea alege din ce sa dai bac-ul:logica..filozofie..psihologie si sociologie..la romana si engelza este obligatoriu..si vei putea alege istorie sau geografie happy

5 răspunsuri:
| Alexaa009 a răspuns:

Imi poti spune cu ce medii se intra la acest profil?smug

| Breakingthehabittonight explică (pentru Alexaa009):

Wow, depinde foarte mult la ce liceu vrei sa iti pui optiunea..la mine in clasa [stiinte sociale/socio-uman] ultima medie a fost 7.77 - la cel mai bun liceu din oras, deci..nu iti pot spune cu exactitate cu ce medie se intra, anul trecut in acelasi liceu si in acelasi profil s-a intrat cu 8.05.

te poti interesa sa vezi cu ce medii s-au intrat anul trecut la liceul dorit.happy
bafta si succes, presupun ca dai examen anul' asta :*