| Connor4838 a întrebat:

Pe semestrul 1 am ramas corigent la materie pst
E o materie care se face doar pe sportiv
Pe semesreul 2 m-am mutat pe filologie la alt liceu si acolo nu fac materie respectiva
Stie cineva ce se intampla cu acea corigenta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Materia care nu se face la liceul de transfer nu va fi luata in considerare si nu se mai trece in catalogul clasei de transfer, conform art.123, al.(5) din Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020, citez:
"(5)În situaţia transferării elevului după semestrul I, secretarul şcolii înscrie în catalogul clasei la care se transferă candidatul numai mediile din primul semestru de la disciplinele pe care elevul le studiază la specializarea/calificarea la care s-a transferat."