| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru a lua media 6 la bacalaureat la uman, cat timp trebuie sa te pregatesti inainte? Cat ati alocat voi pentru invatat?
Cat trebuie sa inveti pentru nota de trecere?(pentru la anul)

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă erai de nota 9 (să zicem) chiulești o lună și iei 6
dacă erai de nota 7 (să zicem) NU te pregătești de loc și iei 6
dacă erai de nota 5 (să zicem) te pregătești poate o lună și iei 6

deci după cum vezi, nu este o formulă magică. Depinde de la om la om - unii prind mai repede, alții mai greu sau alții deloc.

Oricum, baftă!