| anonim_4396 a întrebat:

E cineva pe aici care dă bac-ul anul ăsta? Dacă da, poate îmi răspunde şi mie.
1.De cât timp te-ai apucat să înveţi?
2.Consideri că ai avut timp suficient să te pregăteşti? ( mă refer la timpul pe care l-ai alocat tu învăţatului)
3.Să mă apuc de învăţat din vara asta? Am terminat clasa a XI a.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

1. Din a 12-a m-am axat mai mult pe cele 3 materii, asta presupunând note de peste 7.
2. Da, am avut și chiar dacă mai am 2 săptămâni, încă am timp suficient. Doar că mor când deschid un caiet. Încep să mă holbez la tavan ore întregi, îmi găsesc tot felul de preocupări stupide, doar sa nu învăț. Mi-e așa lene.
3. Nu, e prea repede și nici n-ai ști exact ce anume trebuie să înveți.

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu dau. Am invatat cate putin in decursul anului ce a trecut, dar, intens m-am pus de la inceputul lui iunie. Timp suficient am avut si inca am, dar, nu rezist eu sa stau mai mult de cateva ore cu caietul sau cartea in fata. Eu zic ca n-are rost sa te apuci din vara asta de invatat. Nu este chiar asa multa materie precum se crede. Ce inveti acum o sa uiti pana la anul, deci o sa trebuiasca sa inveti din nou. Mai bine distreaza-te, relaxeaza-te vara asta. O sa ai tu timp destul sa inveti si o sa te saturi.

| FemeiaPisică a răspuns:

Da, eu dau.

1) Eu am învățat de la începutul clasei a XII-a deoarece m-am axat doar pe materiile de BAC. Acum, trebuie doar să îmi reamintesc deoarece le-am învățat deja.

2) Nu pot să spun că m-am omorât cu învățatul, dar o să mă descurc foarte bine deoarece am voință.

3) Nu îți recomand să faci așa, o să vezi că îți piere cheful de învățat când se apropie BAC-ul.

| T0T a răspuns:

1) Deloc
2) Da
3) Cum vrei.

| Doub a răspuns:

Da, o să te ajute.

Ps. Şi eu tot a 11-a sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baftă amândurora! Voi doi sunteţi deştepţi, aştept note peste 8 laughing. Aa, şi mulţumesc pentru răspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nu m-am apucat.
2. Am avut mult timp in care puteam sa invat dar am preferat sa fac altceva.
3. Ce atata graba.

| Miss25JK a răspuns:

Bafta. Eu l-am dat acum 5 ani. Am invatat in ultima luna dar sunt a dracu si l-am luat :d

| anonim_4396 explică (pentru Miss25JK):

Uh, mulţumesc.
Încă nu m-am apucat de învăţat, cred că o să fac la fel laughing.