| Vernusio a întrebat:

Cat timp iti trebuie sa te pregatesti pentru bac si sa il iei cu nota de trecere?(6-7 la uman)

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ca sa poti sa iei bacul indicat ar fi sa nu te mai stresezi atat de tare si sa iti creezi un fix.Cel mai bine este sa acumulezi in timp ca atunci cand il vei da sa trebuiasca sa faci o recapitulare mai amanuntita doar

| BuffaloSoldier a răspuns:

Buna! Depinde de fiecare. Eu mi-am usurat putin munca si am invatat de prin clasa a 10-a pana pe a 12-a cand am dat bacul si l-am luat cu 7.61. Iti sugerez sa invetoi toate lectiile de pe a 9-a incepand si iti va fi foaarte usor.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Nu foarte mult. Și îți trebuie cu atât mai puțin timp cu cât materialele sunt mai bune. Găsești niște materiale foarte bune pentru BAC aici: https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/
95 de pagini pentru TOATE cele trei materii pentru BAC (materiale suficiente pentru 9, 5, darămite pentru 6-7). Dacă te apuci cu o lună înainte să citești aceste materiale, în cel mai relaxat mod posibil vei lua 6-7.