| salcianustefan a întrebat:

Pentru admiterea la liceul militar campulung moldovenesc contează media la purtare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, conteaza, trebuie ca media la purtare a cl. a VIII sa nu fi fost mai mica de 9.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, contează!

"Art. 4. Pe lângă criteriile generale, avute în vedere în perioada selecţiei,
candidatul pentru colegiul naţional militar, trebuie să îndeplinească şi următoarele criterii specifice:
c) să fi obţinut cel puţin media 9 la purtare în anul şcolar anterior." - SURSA = Ghidul admiterii de la linkul oficial :
http://www.colmil_sm.forter.ro/ghid.pdf

Toate cele bune!