| anonim_4396 a întrebat:

Pentru bacalaureat, la partea a III-a, în ceea ce privește modernismul trebuie să învăț un singur reprezentant sau pe toți trei? (Barbu, Blaga și Arghezi)
Thanks a lot!

3 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Iti foloseste sa ii inveti pe toti trei si nu numai aici, si la celelalte curente literare, deoarece poti avea de facut comparatii intre reprezentanti.
Dar, de cand ai pus intrebarea pana acum, cred ca ti-ai dat seama deja de asta.

| PedoBarbie a răspuns:

Ar trebuii să înveţii din tot ce ţi-a dat că nu se ştie ce pică.
Trebuie pe îi înveţi pe toţi cei trei reprezentanţi ai modernismului: Barbu, Blaga şi Arghezi.
Cât despre faptul că mai ai timp chiar 1 an: nu te culcă pe o ureche.
Pe curând!

Răspuns utilizator avertizat