| MironDaniel199 a întrebat:

„Pentru ca Răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic" Comentati acest citat va rog mult

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca se refera la faptul ca cei buni acum nu le mai pasa de nimic si nu intervin ca sa schimbe lumea, ca aceasta sa nu mai fie rea. Acestia ii lasa pe cei rai nepedepsiti si asa lumea se duce de raps.

| Mjsaka a răspuns:

Eu cred ca se refera la faptul ca daca cei buni nu ar interveni impotriva raului, acesta s-ar inmulti pana cand i-ar acapara pe toti. Sau poate la faptul ca toti oamenii devin rai la un moment dat, adica sa fim seriosi, toti avem rautate in noi, insa in diferite cantitati.