| RiaCooper a întrebat:

Pentru ce tipuri de conferinte trebuie completat un formular de inscriere? Formularul variaza in functie de tipul de conferinta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Formular de inscriere se completeaza pentru conferintele stiintifice organizate la nivel de profesii si specialitati (de ex. medicii stomatologi, medicii de interne, ingineri in constructii, avocati, etc). Organizatorul stabileste modelul formularului si il trimite celor din aceeasi profesie.

| RiaCooper explică (pentru Ioandelasal):

Dar la o conferinta de presa? Se trimit doar invitatii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RiaCooper):

La o conferinta oarecare nu se trimit neaparat invitatii, participa cine vrea, in limita locurilor din sala. Se pot trimite invitatii doar la persoane pe care organizatorul le-ar vrea prezente la acea conferinta.