| LittleLady1 a întrebat:

Pentru cei ce se pricep la logica:daca la silogisme am de reprezentat in diagrama Venn 2 propozitii, trebuir ca neaparat acestea sa se intersecteze pentru a forma concluzia?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident. Reprezinti S, M si P-3 diagrame. Ideea metodei venn e sa hasurezi ce e multimea vida. Silogismul e valid daca din reprezentare iti iese direct concluzia. Daca mai ai nevoie de ajutor, o fac cu placere ca ma pricep. Eu am luat 10 la lucrarea asta happy