| KaleidoscopEmyLara99 a întrebat:

Pentru cei ce sunt la liceu la profilul mate-info : cum este? E atat de greu cum se spune? Daca nu imi prea place matematica credeti ca as face fata? Trebuie neaparat sa fi as la mate ca sa supravietuiesti? V-am cam bombardat cu intrebari, dar chiar vreau sa imi spuneti cum este acolo.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| leo24 a răspuns:

Eu sunt clasa a 9-a la mate-info. Sincer eu lucrez cam mult la mate ca sa pot supravietui dar am si prieteni care sunt la alt liceu, la acelasi profil si spun ca nu e deloc greu si ca primesc teme simple.

3 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Daca nu iti place mate, nu ai ce cauta la Mate-Info.
Nu trebuie sa fii neaparat as, da-ti seama, dar trebuie sa te descurci destul de bine ca sa faci fata.
Apoi gandeste-te ca mai ai si BAC-ul care il dai din modulul 1.
Profilul este greu, dar nu imposibil.

| Apokales a răspuns:

Ei bine, depinde de liceu si de media de admitere, dar stii cum se spune : daca faci un lucru care iti place, nu va mai trebuii sa muncesti niciodata!winking

| leo24 a răspuns:

Ideea ar fi ca depinde la ce liceu vrei sa mergi si la cat de buna esti la mate.