| Baaamilogule a întrebat:

Pentru cei mai mari, au fost simularile la Evaluarea Nationala mai grele decat examenul propriu zis? si cu cat ati luat mai mult/ putin decat la simulari?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De obicei la examen nota e mai mare cu 1 -1, 5 pct decât la simulare. Asta dacă mai inveți.

Tu mai inveți sau ți-e lene?

| Baaamilogule explică (pentru sierra1):

Mai invat logic, dar imi e cam frica ca la simulari nu am luat nota pe care mi-o doresc chiar daca am invatat

| alessia236 a răspuns:

Eu am dat evaluarea națională acum 7 ani. As zice ca simularile au fost putin mai grele decat examenele. In simulari luasem 8 si cv la romana si 5 la matematică, iar in examene 9, 15 la romana si 8 la matematica. Personal, nu cunosc pe nimeni care sa fi luat note mai mari in simulare decat in evaluarea națională. Tu doar invata bine, lucreaza modele de examen si cu siguranta vei lua notele pe care ti le doresti. Mult succes!