| mgvr a întrebat:

Pentru confirmarea locului la facultate imi cere si o adeverinta medicala tip ca sunt "apt pentru studii superioare", insa eu am pierdut-o, iar doctorul de familie este in vacanta. Oare imi mai pot confirma locul la facultate si apoi sa duc adeverinta in toamna sau merg degeaba la facultate?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Unele cabinete individuale ale medicilor de familie sunt inchise in vacanta acestora fara desemnarea unui inlocuitor. Ramane sa alegi solutia oricarui alt cabinet individual de medicina familiei ---platesti o taxa pentru serviciul de eliberare a adeverintei tot asa precum platesti consultatia "la cerere" in situatia in care nu esti inscris pe listele acelui medic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Confirmarea locului se face prin depunerea TUTUROR actelor solicitate - depunere pe care o faci în "termenul de confirmare" ( până la data limită, NU la toamnă )!
Dacă nu depui Adeverinţa medicală, atunci NU poţi "confirma" locul sad

Deci, mergi la ORICE medic doreşti/cunoşti şi ceri o Adeverinţă...

Toate cele bune!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă medicul de familie se află în concediu, există un alt medic care îl înlocuiește. Ca și în cazul profesorilor. Dacă un profesor absentează, dintr-un motiv sau altul, nu înseamnă că elevii vor pleca acasă. Cineva îi ține locul. Tot așa, și în cazul tău. Așa că, mâine dimineață, du-te la cabinet. Să știi că această adeverință ți-o poate scrie și asistenta, nu neapărat medicul. Vorbește cu ea.

| AliG a răspuns:

Intreaba secretara de la fac.

| mgvr explică (pentru AliG):

Am sunat si nu raspunde nimeni.

| AliG a răspuns (pentru mgvr):

Trebuie sa te duci acolo