| BlueStar12 a întrebat:

Pentru dosarul de inscriere la o facultate adeverinta medicala trebuie sa fie in original sau poate fi si o copie xerox. Vreau sa depun dosar la mai multe facultati (ca sa fiu sigura ca intru) si vreau sa stiu daca e necesar sa ii cer medicului meu de familie mai multe adeverinte.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul dosar o depui în original, iar în celelalte în copie xerox happy

Toate cele bune!

| j1NNNx a răspuns:

Poate fi si xerox, deoarece e la fel ca originalul doar ca este facut pe o alta foaie.

| Anna121 a răspuns:

Trebuie original, si eu m-am inscris la 2 facultati ca sa fiu sigura ca intru si i-am cerut medicului de familie 2 adeverinte.