| anonim_4396 a întrebat:

Pentru UMF Iasi grilele la admitere sunt aceleasi ca in culegerea cu modele sau doar asemanatoare? Stiu ca la unele facultati cad chiar intrebari din culegere. As vrea sa imi spuna cineva care stie sigur nu sa va dati cu parerea.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Testul grila va cuprinde doar intrebari de tip complement simplu, din care 50% vor fi intrebari la prima vedere, iar 50% vor fi alese prin tragere la sort din culegerile de teste publicate de UMF Iasi." --- vezi in sectiunea "concursul de admitere" de pe site-ul UMF-Iasi : http://www.umfiasi.ro/sites/admitere/Pagini/Intrebarifrecvente.aspx

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt asemanatoare. La nici o facultate de medicina nu cad intrebarile din culegre, cel mult se intampla sa fie una sau doua aproape identice, dar e doar un accident

| Ramina a răspuns (pentru Brigaela):

Ce sigura esti pe tine..in Galati la medicina sunt identice

| Brigaela a răspuns (pentru Ramina):

In ultimii 2 ani nu au fost identice la medicina (nu stiu la colegii), am verificat

| Ramina a răspuns (pentru Brigaela):

Eu am dat anul asta admitere si sunt identice, n-ai cum sa stii mai bine ca mine oricat de atotstiutoare te crezi tu laughing

| Brigaela a răspuns (pentru Ramina):

La Facultatea de medicina? Asta e ciudat, pe siteul facultatii scrie altceva. Imi cer iertare daca am dezinformat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intra pe Facebook.