| Anutza_Ana_1996 a întrebat:

Peste o saptamana am examen de trecere la liceu, imi puteti recomanda un site cu video, teoreme definitii, explicatii tot ce se poate pentru romana si matematica. Dau funda, vot, like tot ce vreti >big grin

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Buna!
Eu de aici am invatat la geometrie:

http://www.ecursuri.ro/cursuri-online/paralelipipedul-dreptunghic.html

In dreapta, la cuprins, sunt toate corpurile cu formulele lor.

Si aici:

http://www.referat.ro/......5fd58.html

Definitiile si caracteristicile basmului, nuvelei, etc.

Teoremele le cauti pe net, in principiu: Teorema lui pitagora, thales, asemanarii si inaltimii.

Bafta!

| UserTPU15 a răspuns (pentru whatevernvm):

Mersi mersi si mie imi trebuiau astea big grin

| whatevernvm a răspuns (pentru UserTPU15):

Cu placere, si mie mi-au fost de folos, chiar daca nu o sa fac mare lucru la examen.

Oricum, bafta tuturor si sper sa intrati unde vreti happy

| UserTPU15 a răspuns (pentru whatevernvm):

Mersi! Pune mana pe carte cu ca "daca nu o sa fac mare lucru la exament"laughing

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru whatevernvm):

Multumesc mult big hug

7 răspunsuri:
| Melinda1219 a răspuns:

Uite un site bun: sorinborodi.ro

| JocKeRuL1 a răspuns:

Si eu dau anul asta examen. mai bine iti iei un memorator cu 5 lei de la PARALELA 45...