| Teo999 a întrebat:

Peste tot se aude si toti pretindem ca stim ca Groapa Marianelor este cel mai adanc punct de pa Pamant. Intamplator, recent am vazut pe un anumit site ca, desi Groapa Marianelor este considerata in continuare cea mai adanca, Groapa Cook are o adancime cu cca. 480 de metri mai mare. Ce stiti despre subiect? Dau FUNDA! happy

2 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Eu stiu de cei aproape 11.000 de metri adancime ai Groapei Marianelor. Probabil, ce ai auzit tu reiese din anumite descoperiri recente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa...ai citit `20.000 de leghe sub mari` de Jules Verne? asta cat e?