| Xsiusa a întrebat:

Plizzz explicati-mi ce inseamna:INTEGRITATE.

6 răspunsuri:
| Pirkko a răspuns:

Iar tu? Faci umbra pamantului degeaba, agramato...

Na, mura-n gura ca la vitei...
INTEGRITÁTE s. f. 1. Însușirea de a fi integru; cinste, probitate; incoruptibilitate. 2. Însușirea de a fi sau de a rămâne intact, întreg. 3. (În sintagma) Integritate teritorială = principiu de bază al dreptului internațional potrivit căruia fiecare stat are dreptul să-și exercite deplin și nestingherit suveranitatea asupra teritoriului său.

| Catheryne a răspuns:

Însușirea de a fi integru; cinste, probitate; incoruptibilitate. 2. Însușirea de a fi sau de a rămâne intact, întreg. Caracter integru; sentiment al demnității, dreptății și conștiinciozității, care servește drept călăuză în conduita omului; onestitate; cinste; probitate. 2) Stare a unui lucru întreg, intact. happy

| florina200 a răspuns:

Calitatea celui integru:cinste, probitate, onestitate.

| nicko a răspuns:

Cinste,deplinatate,totalitate sau http://dexonline.ro/definitie/integritate

| jhghkj a răspuns:

Cauta in dex

| jhghkj a răspuns:

Mai bine ti-am explica ce inseamna agramata,,, agramata inseamna si sunt alea ce nu stiu bine limba Romana ca daca asa vorbesti cum scrii e clar atunci.