| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Poate o persoana sa aiba functie de persoana fizica sau de student?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Orice persoană e implicit persoană fizică. Dacă vrei să fi student atunci trebuie să urmezi o facultate. Persoana juridică e cu totul și cu totul altceva și se referă la reprezentarea în mod legal a unei firme.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Funcție înseamnă când execuți o acțiune, când faci ceva.
Persoană fizică ești în raport cu o firmă, care are personalitate juridică, deci este și ea o persoană, este tratată juridic ca o persoană.
Așa că cele două nu sunt funcții.