| Stefania1214 a întrebat:

Poate pica la bac 2019, ce a picat si in 2018?

24 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Asa cum la clasa a 8-a a picat 3 ani la rand gen liric, cred ca poate pica si aici.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Bacul devine mai usor de la an la an de ex; in 2000 bacul era mai greu de vreo 7-8 ori fata de cel de acum.

| Nemessys a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

In 2030 o sa fie ca o carte de colorat laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Nemessys):

Poti sa stii, ca deja am devenit mult prea prosti se vede tupa intrebariile de pe site-ul asta. Maine po-i maine facem si noi calculele cu calculatoru exact ca italenii.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Nemessys):

Dumnezeu are grija de toti si de toate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

La mate parca a devenit mai greu decat in anii precedenti

| aXy99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

De 7-8 ori? laughing Adica cine ia aici 7-8, la bacul din 2000 ar fi luat 1?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se pare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru aXy99):

Daca aveai un IQ de 150 de puncte si invatai iti zic eu ca il luai bacul.

| aXy99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pacat ca iq-ul nu are nicio legatura cu invatatul pentru bac.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru aXy99):

Da asa e.

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

În 2050 vei trece bacul doar dacă îți scrii numele pe foaie laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Vor fi destui care vor pica bacul chiar si cu aceasta unica cerinta.

| Nemessys a răspuns (pentru Catrice):

O sa mai stie lumea sa-si scrie numele atunci?

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

Sa speram ca da laughing
Dacă nu, în 2070 n-o sa mai fie nici bac.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-se pare tie. Profesorii au in vestiarele lor un portofoliu cu toate subiectele de bac din anii trecuti stiu asta pentru ca profa de romana mi-a spus asta, toti profesorii au tu de ce crezi ca spun ei ca de la an la an modifica subiectele ca sa fie tot mai usor si degeaba tot 37%-43% din numarul de candidati il iau si procentul scade, deci ce sa mai vorbim.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca pe viitor vom ajunge la fel de prosti ca americanii.

| Nemessys a răspuns (pentru Catrice):

Acum vorbind serios, eu chiar sper sa nu mai fie, cel putin nu cum este in ziua de azi ca totusi. mai evoluam si noi sau tot la creanga si eminescu ramanem?

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

Decât sa bage ăștia la bac pe viitor eseu din 'Suge-o Ramona', îl prefer pe Creanga laughing
Poate un viitor guvern v-a lua exemplul celor din nord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRaven45 a răspuns:

Subiectele se extrag random. Bineinteles ca se poate.

| Swetlly122 a răspuns:

Deja a picat!

| Ami5807 a răspuns:

Da,poate pica, au fost ani când s-au repetat subiectele?