| OnnyMady a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva cum sa-mi imbunatatesc pronuntia la engleza?

Răspuns Câştigător
| Mihay4 a răspuns:

O singura cale comanda CD :
http://cursuriengleza.org/? gclid=CKuJ6Ivg2qUCFdUx3wodFGLrlw

7 răspunsuri:
| angeltyo a răspuns:

Citeste multe texte in engleza. Cu voce tare la inceput; si asculta-te sa vezi daca iti suna bine. Apeleaza la profesorul de la clasa sa te mai ajute sau ridica mana la ore sa citesti textele. Compuneri in engleza gasesti foarte multe pe net, majoritatea destul de corecte gramatical, dar mai sunt greseli. Iti recomand scribd. Succeswinking

| TbX_4651 a răspuns:

Incearca sa inveti alfabetul fonetic si nu te grabi

| TbX_4651 a răspuns:

Incearca sa inveti alfabetul fonetic si nu te grabi cand citesti

| Struţul a răspuns:

Stimată domnișoară OnnyMady,
Dat fiind faptul că omul se trage din maimuță, iar maimuța a apărut datorită americanilor, tu trebuie să înveți să te uiți pe un cuvânt englez, cum ar fi "Yellow" și să îți imaginezi că este rostit de către orice rasă de maimuțică fără frică: urangutan, gorilă, babuin, cimpanzeu, spider-man, maimuță urlătoare si multe alte specii cărora le plac, bineînteles, murăturile. Poți încerca să le ademenești cu un gogoșar roșu ca soarele pentru a nu vorbi engleză.

Do you understand me? Because i don't really know what to say about that. I mean. i know but if my monkey dies, my rabbit will fall and he will die too, because when your goose eats too much cheese, it jumps like a moose.

| OnnyMady explică (pentru Struţul):

Intrebarea e veche dragutuletongue
I understand you very clear and i can say you are very funny, keep going like that:d

| Struţul a răspuns (pentru OnnyMady):

Știu că este veche, și știu că sunt drăguț, dar am ales întrebarea ta din miile de întrebări, și răspunsul dat de mine este unul intelectual, care ajunge la știri datorită faptului că mierea vine de la albine.

| Alexa_4468 a răspuns:

Citeste cu un capat al pixului in gura cand exerseti acasa... te va ajuta dar fa asta pe termen lung nu fa o zi sau 2 pentru ca nu va merge
pup bafta!:*