| CobraLeon a întrebat:

Politehnica: Automatica si calcluatoare sau Universitate: Facultatea de matematica -informatica: specializarea : informatica. Ceva pareri?happy

4 răspunsuri:
| InSoMnIaC a răspuns:

Eu ti-as zice sa alegi facultatea de informatica deoarece este relativ mai usor decat la AC ai sanse sa te angajezi mai repede chiar din anul 1, se castiga mai bine, nu faci unele chestii inutile pe care le fac cei de la AC. Deci alege informatica!

| InSoMnIaC a răspuns (pentru InSoMnIaC):

Inca ceva (la informatica cea mai buna facultate e cea din Iasi iar la politehnica cele din Cluj si Bucuresti)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci...
la informatica faci strict partea de software, pe cand la AC faci atat partea de hardware (programare microcontrolere, robotei si mai stiu eu ce alte nebunii) cat si partea de software si chiar robotica daca alegi sectia de automatica

| badboybitter a răspuns:

As merge pe Automatica!