| anonim_4396 a întrebat:

Pot intra la Colegiul Economic Virgil Madgearu cu media 7.96? Am sanse? Dar cu media 8.40? Scuzati categoria laughing happy

Răspuns Câştigător
| yoana98 a răspuns:

Cu 8,40 poate, dar cu 7, 96 mai putin

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM localitatea? =))
Sunt mai multe Colegii, în diverse localităţi, cu această medie :
https://www.google.ro/#q=Colegiul+Economic+Virgil+Madgearu

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, ai primit ( de la şcoală ) acea Broşură" şi acolo sunt precizate mediile de admitere din 2014 ( care sunt ORIENTATIVE )...

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

| Nataliaa25 a răspuns (pentru bursuc001):

Colegiul Economic Virgil Madgearu din Ploiesti happy Am luat la Limba si Literatura romana 8.30. la Matematica 7.10 iar media 5-8 am avut-o 9, 36. Media de admitere la liceu este 8. 11 sad Am sanse sa intru cu media asta?

| bursuc001 a răspuns (pentru Nataliaa25):

Mda, vezi mediile de anul trecut la linkul oficial :
http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/PH/lic/114/

Aş zice că ai şanse!

Dacă preferi acest liceu, atunci îl treci PRIMUL pe Fişa cu opţiuni :)
Apoi mai treci vreo 20 de licee;)

O seară frumoasă!

| Nataliaa25 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc frumos pentru raspuns! :* :*

| bursuc001 a răspuns (pentru Nataliaa25):

Cu plăcere happy

Succes în continuare!

| Nataliaa25 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Nataliaa25):

Cu plăcerewinking

| SmQaLeXuTzz a răspuns:

7.96, 8.40, si eu ma rog sa iau 7 sa ma duc in hermes laughing