| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

Pot sa primesc premiul I daca eu sunt al doilea pe clasa din 27 de elevi cu media generala 9.85? Pe primul loc e de 9.97 si de la 3 in jos e de la 9.72.

Răspuns Câştigător
| AnjaAHUI a răspuns:

Bună!

Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar sincer nu cred. Din ce știu eu locul I se acordă primului cu cea mai mare medie, sau primilor, doar dacă media este aceeași. Tu ai 9.85 (apropo felicitări! Ai niște rezultate foarte bune!), dar din păcate mai există cinvea în fața ta, cel sau cea cu 9.97. Această persoană va lua locul I, iar tu vei lua locul II.

Oricum multă baftă în continuare! Și să o ții tot așa! Ai o medie foarte mare, ceea ce este de apreciat!

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu. Eu cu media ta luam locul 3sad

| ywar a răspuns:

Daca AnjaAHUI ti-a dat o veste proasta, iti dau eu una si mai proasta acum. nu-ti folosesc nicaieri aceste note. Ele sunt facute pentru statistica, pentru istoric. Din pacate invatatura nu mai e apreciata.
Bravo! Nu conteaza premiul. Ai invatat pentru tine, nu pentru premiu sau note.

| XYZ02 a răspuns:

"Pot sa primesc premiul I daca eu sunt al doilea"
Ti-ai raspuns singur la intrebare... aproape