| anonim_4396 a întrebat:

Pot sta in camera de camin cu cineva de la alta facultate? La noi toate facultatile se afla intr-un singur loc si caminele in curtea universitatii, este o universitate mai mica.
Eu deja am camera de camin si stau singur, se poate alatura si el?
O sa intreb pe 1 oct, dar eram curios ce perere aveti.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva nu se poate. Este regula la toate caminele studentesti.

| gabriellaa23 a răspuns:

Daca nu sunt suficiente locuri banuiesc ca da, nu este nici o problema atata timp cat spatiul va permite asta.

| Alexx234qw a răspuns (pentru gabriellaa23):

Este un coleg de liceu si amandoi am intrat la aceeasi universitate. Eu stau singur in camera (platesc pentru 2 intreaga camera). Crezi ca poate veni? Si sa platim jumate-jumate, adica 2 mil, ca eu platesc deocamdata 4 mil?

| gabriellaa23 a răspuns (pentru Alexx234qw):

Eu cred ca da, mai mult ca sigur. Nu vad un inpediment in asta. Vorbeste la secretariat inainte, sa nu ofere locul altei persoane.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Alexx234qw):

...Wut? Se poate aranja sa platesti cat pentru doi si sa locuiesti singur?! Convenabil XD

| Alexx234qw a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

La mine la camin da. Poate pentru ca nu este vreo universitate foarte mare si populata. in Bucuresti nu cred c-as fi putut, acum nu stiu.

| Azraelrey a răspuns:

Da, se poate, nu e regula aceea de: fete cu fete si baieti cu baieti. Se poate sta linistit, pana la urma de aia e camin studențesc