| Izabela000 a întrebat:

Poti sa si muncesti cat esti student la medicina si in acelasi timp sa ai si rezultate bune, sa te mentii la buget sau e imposibil? Si cand poti munci? Doar in weekend?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Imposibil sa ții bugetul.
Eu am renuntat la locul de munca, pentru ca nu puteam sa le fac pe amândouă. Dacă ești la taxa nu e problema ca nu trebuie sa ai note foarte mari. Dar cum bugetul se recalculează, e riscant. Riști sa muncești ca sa dai salariul pe taxa.

| Yuoia a răspuns:

Intrebarea corecta este "cand poti munci"? Si daca poti sa ai si rezultate.
La medicina ai mult de invatat, mult de muncit. Abia ai timp de studiu cu sau fara note de loc bugetat. Daca esti acolo, invata ca sa-ti pastrezi locul. Ca altfel, orice loc de munca ai avea, va fi greu sa-ti platesti studiile. Si sa mai si inveti.