| wolder a întrebat:

Prietenul meu a luat Bacalaureatul si diploma, dar vrea sa mai dea inca o data ca sa ia o nota mai mare, se mai poate?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Cred ca nu se mai poate da si nu e chiar corect daca e asa.
Un om evolueaza in timp, poate stie mai mult, poate mai putin si consider ca e dreptul lui sa isi poata "evalua" cunostintele si sa obtina o atestare.
(in realitate nu cred ca e o evaluare serioasa - tine mult si de hazard, cunostintele nu pot fi verificate in profunzime, iar de la an la an gradul de dificultate difera).

| wolder explică (pentru halogen001):

Multumesc pentru raspuns. Sistemul te face sa inveti ca un robot pentru cele 3 materii de Bac, fara sa-ti folosesti mintea sau imaginatia. Cu cat ai mai multa memorie cu atat esti mai 'destept', cu toate ca inteligenta nu se masoara in cat de robot poti fi.

Oricum ar fi fara bac nu ai cum sa traiesti, mi se pare o dovada de incultura, e un exament usor daca iti dai silinta putin.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa se multumeasca cu ce are.Ca nemultumitului i se ia darul.E sigur ca ar lua nota mai mare? Daca lua mai mica? Nu se mai poate.Sa dovedeasca cat este de bun in studiile pe care le va face in continuare.

| wolder explică (pentru darrio2007):

Daca va invata mai mult eu zic sa ia mai mult, asa ar fi logic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă a promovat BAC-ul ( deci, are minim 6 media generală şi minim 5 la fiecare disciplină ), atunci NU mai poate să dea BAC-ul!
NU există opţiunea de "mărire a notei"!

Toate cele bune!

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, doar daca pica mai putea sa il dea o data.

| Kenya a răspuns:

Nu

| ale153 a răspuns:

Din moment ce a luat bacul nu il mai poate da. happy

| ionutdanila a răspuns:

Nu