| vasileion1996 a întrebat:

Salut TPU,eu anul acesta am luat bacalaureatul, insa eu vreau sa dau anul viitor la matematica pentru am-i mari nota, se poate?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dacă ai promovat deja bacul, atunci nu, nu-l poți repeta pentru a-ți mări nota.
Baftă!

| vasileion1996 explică (pentru Musique):

Aoleu,ma facurati praf laughing)), Sunteti siguri, nu va mai puteti documenta putin, va rog frumos

| Musique a răspuns (pentru vasileion1996):

Măi Vasile măi!
Din câte știu eu, profesorii supraveghetori îți explică înainte de a începe proba, regulamentul ăla, cum că n-ai voie să copiezi, să dai n telefon s-o saluți pe mami și să vezi ce face, ce mai, nici să miști n-ai voie acolo, ca-n armată. Revenind, cred că în regulamentul ăla, e menționat și faptul că odată promovat, nu mai poți să dai bacul odată.
Nici nu mi se pare corect, sincer.Rămâi cu nota luată pe cât ai învățat atunci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti da marire la bac

| Eastwood a răspuns:

Nu mai poti face nimic, puteai face contestatie daca credeai ca iei mai mult, insa mai mult de atat nu puteai face. Bravo ca l-ai luat!

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Nu, odata ce ai fost trecut in baza lor de data ca "admis", nu ai voie sa mai participi la examenul de Bacalaureat.

| Zedge a răspuns:

Din cate stiu odata ce ai luat bacul nu il mai poti da, cat ai luat atata ramane, imi si vine sa rad tu vrei sa dai pentru marire si altii ar face moarte de om pentru un 5 la matematica sa treaca bacullaughing