| anonim_4396 a întrebat:

Prima oara am avut windows xp si m-am gandit sa trec pe vista sau pe windows 7. Mi-am facut DVD bootabil etc. Mi-am reinstalat windowsul am pus vista nu merge mouseul (instalarea windowsului m-am chinuit cu tastatura). Am pus windows 7 tot nu merge numai la xp a mers mouseul. Mi-am luat mouse nou tot nu merge nici la vista nici la 7. Mi-am pus inapoi XP-ul merg ambele mouseuri (vechi, nou). De ce nu merge pe Vista si pe Win7?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu am ramas si voi ramine pe XP. Ceea ce tu spui aici poate sa fie o dovada in plus ca XP-ul inca este cel mai bun sistem de operare de la Windows. De ce tii neaparat sa ai 7 sau Vista? Pentru ca sunt noi? Pentru ca au si altii? XP-ul e atit de bun incit merge si pe primul meu calculator, un Penthium II la 400 Mhz cu 256 RAM, si merge excelent, deci consuma putine resurse din sistem, plus ca cele mai multe programe sunt compatibile cu XP, si nu atit cu Vista sau 7. Ramii la XP, si ai numai de cistigat. E doar o parere, parerea mea.

1 răspuns:
| ZaKid a răspuns:

Hmm. nu prea stiu de ce nu merge pe vista si pe win 7 :-?
probabil ca pe xp merge pentru ca nu are aceleasi cerinte de sistem cu win7 si vista;)
Vezi si tu cum se numeste mouseul tau si cauta un driver.parerea mea.
Cel mai bine este sa downloadezi driver checker de aici ( http://www.driverchecker.com/ )
Si il instalezi de pe xp daca zici ca acolo iti merge mouseul. faci un cd cu driverul si cu de mai ai tu nevoie de pe xp sau bagi pe un stick de memorie.
Si nu stiu incerci sa il instalezi de acolo.
Lucrezi mai mult cu tastele!
Bafta!
fundita ceva?:>