| anonim_4396 a întrebat:

Propozitia subordonata din fraza: Ceea ce ma jeneaza este dificultatea rasfoirii este: a.atributiva b.predicativa c.subiectiva Nu e tema..si nici nu o sa-mi foloseasca la nimic informatia asta, pentru ca deja am dat examenul.Eu initial am pus-o predicativa dar apoi am taiat si am pus subiectiva.Am intrebat profesorii si nici ei nu stiu sigurstraight face. Vreau cat mai multe raspunsuri. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GGL a răspuns:

Este SUBIECTIVA. Este pe net o petitie sa se puncteze ambele variante(sub. si pred.), care dupa parerea mea este IDIOATA, hai sa facem o petitie sa se puncteze absolut toate raspunsurile de la toate subiectele sa luati toti 10. Felicitari pentru alegerea facuta.