| 16.laura.16 a întrebat:

Psihologie sau Stiinte politice?
Mentionez ca pot intra fara probleme la ambele. Nu stiu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Stiinte Politice.winking Daca dai la Psihologie o sa poti lucra doar ca psiholog, profesor de psihologie in liceu sau pedagog /consilier scolar pe niste salarii de mizerie. Daca nu ai bani sa-ti deschizi propriul cabinet, e nasol. Oricum in Romania, nu prea ai succes cu cabinetele psihologice. Ce crezi ca vine tanti Leana de la piata sau nea' Costica de la scularie (nu te gandi la altceva.) sa ii consiliezi tu?! Nicidecum, aici daca dai paine si circ ai succes, vezi OTV-ul lui Diaconescu, Capatos, Acces Direct... Pleaca din Romania!
Daca dai la Stiinte Politice poti sa lucrezi in Parlament, Guvern, Ministere, Primarie, Prefectura, Organizatii Politice, Parlamentul European poti sa fii purtator de cuvant etc. Succes!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te ține mergi în paralel la amândouă.
Succes.
Pa, pa.

| Petronela a răspuns:

Psihologie pentru ca e de viitor.Psihologii sunt foarte cautati.Succes