| ArtOfSoul14 a întrebat:

Psihologul sau psihiatrul este același lucru? Eu vroiam sa devin psiholog, dar cum as putea, si. Se plătește bine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este aceeasi profesie, psihologul este un specialist in psihologie si psihiatrul este un medic de boli psihice.
Pentru a deveni psiholog trebuie sa urmezi o facultate de psihologie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt lucruri diferite. psihiatrul este un medic care trateaza boli psihice.

psihologul este doar un absolvent al facultatii de psihologie si se ocupa in general de probleme psihologice si nu de cele psihiatrice

| ArtOfSoul14 explică:

Si se plătește bine?