| Shery a întrebat:

Punctele de credit la facultate se calculeaza dupa prima sesiune de restante?

Răspuns Câştigător
| trustbogdan a răspuns:

Punctele de credite le acumulezi daca treci examenele. Ai luat un examen inseamna ca ai luat sa zicem 4 credite ( sa presupunem ca acel examen avea 4 credite). Apoi ai mai luat un examen cu 3 credite, in total ai facut 4+3=7 credite. Alt examen are sa zicem 2 credite, dar nu l-ai luat, in total tot 7 credite ai. Ca sa treci anul trebuie sa ai un numar minim de credite (depinde de facultate ). Anul de facultate se termina dupa ultima zi din sesiunea de restante, deci pana atunci trebuie sa aduni cat mai multe credite, nu conteaza ca-s luate in sesiunea de examen sau in sesiunea de restante.

1 răspuns:
| Shery explică:

Asa, multumesc! ma interesa doar ultima parte de fapt laughing