| doina99 a întrebat:

Puteti sa-mi dati denumiri de piese de teatru care pot fi prezentate cu usurinta pe scena?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu există așa ceva.
A prezenta pe o scenă o piesă de teatru e o treabă foarte serioasă, incumbă multă muncă și nu e nimic ușor în asta.
Asta și pentru că nu e suficientă munca depusă de interpret.
El trebuie să și convingă, prin jocul său, pe Măria Sa SPECTATORUL.
O zic din experiența de vreo 25 de ani.
Sănătate!

| corolav a răspuns:

Cînd ai zis „Hamlet" ( supercapodopera teatrului universal) ai zis totul.
Așa e!
Bun sfat ți s-a dat.
Din păcate, această domnișoară care se pricepe la sfaturi, „se pricepe și la a scrie românește".
Curat murdar, coane Fănică!
Aprob pozitiv!
Muzica!

| SophieAgnel a răspuns:

Buna Doina.
Eu ti-as sugera Five o'clock de Ion L. Caragiale sau Hamlet scrisa de William Shakespeare.
Sper ca ti-am fost de folos.