| Ciocioi_Andrada_1991 a întrebat:

Puteti sa-mi dati niste exemple de pronume posesive analizate?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

De pronume posesive am auzit, dar de "pronume posesive analizate" nu am auzit. Ce-s alea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca prof. va predat in clasa Pron.posesive.Incearca sa te uiti in manualul de romana acolo sunt multe exemple.Mai uitate pe definitie sa intelegi mai bine la ce se refera Pron.posesiv.Trebuie sa gandesti tu pentru tine ca tu primesti nota nu cei de pe TPU.Cred ca esti clasa a7a nu?