| vioviolettcastillo a întrebat:

Trebuie sa alcatuiesc o compunere despre autocunoastere in care sa folosesc diferite pronume reflexive si pronume posesive. happy

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Felicitări.poţi începe de pe acum s-o faci.
Bănuiesc că ţi-e prea lene şi mai mult de 12-13 ani nu ai. În clasa a 6-7 a se fac pronumele astea din câte-mi amintesc. Mai bine fă-o tu decât să o iei dintr-un loc. Să ştii că nu e greu. Poţi găsi idei pe net despre autocunoaştere, iar tu sa le dezvloţi şi să schimbi pronumele.
Ce naiba e aşa greu?

| vioviolettcastillo explică:

Va rog, macar cineva sa m-ajute cineva la aceasta compunere grea, va rog! happy