| Iulia_8107 a întrebat:

Puteti sa`mi ziceti si mie cel putin 3 organizatii nationale care actioneaza in domeniul apararii si promovarii drepturilor omului/drepturilor copilului! happy Funca!batting eyelashes

2 răspunsuri:
| AlAndalus a răspuns:

Onu, unicef, unesco (scrisei cu litere mici deoarece nu puteam posta aici, dar ele trebuiesc scrise cu majuscule!). Sper sa te fi ajutat! happy

| iosif2000 a răspuns (pentru AlAndalus):

Crissulet alea sunt internationale, nationale sunt astea ONADO (organizatia nationala pentru apararea drepturilor omului) aici sunt si eu membru iar daca aveti nevoie de informatii intrati pe www.onado.ucoz.ro si ma contactati acolo:)