| Catalin0486 a întrebat:

Se poate urma un program de master in domeniul apararii nationale, politie, etc. daca nu sunt licentiat in aceat domeniu ci am urmat o facultate... obisnuita?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, masterul nu este conditionat de specialitatea facultatii terminate.

| MirceaZah a răspuns:

Da, dar ar fi bine sa te interesezi direct la institutia unde vrei sa faci master, de exemplu eu am vrut sa fac master la Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul", dar trebuia sa dau teste suplimentare fata de cei care au terminat o facultate de profil