| Medema a întrebat:

Recomandati-mi si mie o carte sau mai multe carti! Sa fie in genul cartii "Zilele si noptile unui student intarziat" de Gib Mihaescu sau "Elevul Dima dintr-a 7a" de Mihail Drumes!

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Invitație la vals și scrisoare de dragoste.
(sunt scrise tot de Drumeș)
Baftă și lectură plăcută!

| RandyMarsh a răspuns:

Buna, iti recomand La rascruce de vanturi de Emilie Bronte, Dama cu camelii de Alexandre Dumas(fiul), Marile sperante de Charles Dickens, Cazul Magheru, Invitatia la vals de Mihail Drumes, O viata implinita de Danielle Steel.Sigur iti vor placea daca le citesti. Lectura placuta!

| Lia_Emi_2000 a răspuns:

Mizerabilii de Victot Hugo mie mi-a placut e un roman de dragoste, politist, drama, eroic alti autori au zis ca romanul este o fresc sociala