| Ion8755 a întrebat:

Referitor la bursele de merit la liceu, cuantumul acestora difera în funcție de medie sau nu?
De exemplu, un elev cu media 8.60 va primi aceeași suma de bani ca și unul cu 9.60 sau 10?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula bursele de merit sunt egale pentru toti elevii dintr-o localitate, indiferent de medie.
In schimb, nefiind o suma fixa pe intreaga tara, pot diferi de la o localitate la alta si chiar sunt localitati unde nu se dau.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil la media ta, nu primești nimic!