| Alphahkbg a întrebat:

Replica la o "insulta/gluma/misto/etc pe tema grasimi
contra: unui incult, unui desptept si contra unui prost

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru toti, cea mai buna replica este tacerea.
Dar daca tot vrei sa le spui ceva, cea mai buna replica -si care sa nu-i jigneasca- este aceasta: "Corpul meu arata mai bine (sau este mai frumos) decat caracterul tau."
Sau in loc de "caracter" poti folosi "educatie".
Cauta sa nu le raspunzi cu aceeasi moneda. Nu te certa cu ei, nu le raspunde cu asprime; tu pastreaza-ti educatia.

| FaraNume1245 a răspuns:

Depinde foarte mult daca acele persoane iti sunt prieteni sau nu. Daca-ti sunt prieteni, foloseste auto-ironia sau razi, daca e o gluma de care merita sa razi. Daca, in schimb, nu-ti sunt prieteni, nu-ti ramane nimic de facut decat sa taci.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Termenii se leaga:
-''Uita-te in oglinda ca esti urat ca moartea!''
-''Esti ca o balena de gras si ca un peste de prost laughing ''
-''Esti prost de puti, emani uratenie!''
-''Du-te dracu de gras, uita-te la tine si dupa aia vorbi, gura de canal!'' rolling on the floor
-Raspuns castigator?

| Alphahkbg explică (pentru BotezanDaniel):

Reformulez el sa inceapa pe tema asta si tu sa-i dai replica

| BlackBi a răspuns:

Pe mine cand cinava ma `` complimenteaza`` in felul sau ii zic sa mai repete o data ca nu il aud si tot asa pana se plictiseste sa mai zica si observand ca e prost si repeta degeaba. Daca iti zice `` spala.te in urechi ca sa auzi `` iti poti raspunde `` ce bine ca mi-ai amintit, ceva bun scoti si tu pe gura aia `` sau il intrebi iar ce a zis >.> nepasarea este mare, pentru ca nu trebuie sa iti pese cum te vad cei din jur. Toti in jurul nostru vedem diferit persoanele fata de ceilalti si ceilalti fata de noi. Sunt gras /grasa, urat /urata, slaba /slab nu-ti place? Nu-mi pasa ^^winking Bafta ^^

| AKH404 a răspuns:

Nu trebuie sa le dai replica. Cu prostu nu ai cum sa te pui. Proștii trebuie lăsați în pace sa își termine numărul și să creadă că au câștigat.
Degeaba dai tu replica.că tot tu vei fi mai afectat/ă.
Nu bagi in seama, lasa-i sa latre cat pe vrea.

| BotezanDaniel a răspuns (pentru AKH404):

Aici gresesti! Psihologic, isi face mai mult rau! Asculta ce spun ca eu am fost la psiholog si nu trebuie sa creada ca au castigat! Trebuie sa te gandesti ca sunt eronati, nemernici si sa le areti prin nebagare in seama dar si prin conflicte ca ii detesti.Indiferenta doare, dar nu o poti aplica tot timpul.Trebuie sa simta ei ca sunt gresiti,eronati,prosti,increzuti,nervosi,nemernici,imorali, fraieri in tot ceea ce fac si trebuie sa ii faci sa se simta.Tu ramai impacat dar cu tupeu, indiferent dar cu cearta castigata pe dreptate!

| AKH404 a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Citește inca o data ce am scris și mai cu atenție! Nu ai înțeles mesajul!

| AKH404 a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Citește inca o data ce am scris și mai cu atenție! Nu ai înțeles mesajul!

" Te ai uitat la alt film "! rolling on the floor)))

| Madness345 a răspuns:

Tu si cu gluma ta, doi cretini, sau evacueaza.te ca ma infectezi, dai cu praf de mers ca tii umbra degeaba la pamant, dar cel mai bine ar fi sa nu.ti impui mintea asupra unor prosti, boschetari sau... nu mai spun. Astea sunt unele dintre cele frumoase, ca sa zic asa, nu trebuie sa procedezi in fata unui prost cu nervi, prostul are mintea odihnita asa ca nu.ti face griji. Chiar daca e invidios pe tine sau multe altele. Daca nu te inghite sa te pupe in... depinde ce esti tuhappy succes