| Gabriello02 a întrebat:

Rezultatele de la evaluarea nationala au crescut sau au scazut fata de anul trecut?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fie mai mari ca niciodata la cum au fost subiectele, mai usoare ca niciodata! laughing Dar zic "ar trebui".

| Gabriello02 explică (pentru anonim_4396):

Recunosc ca la mate a fost foarte usor dar la romana(chineza) a fost cu mult mai greu ca anul trecut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriello02):

Nu e adevarat. A fost mai usor ca niciodata. Putea sa ia o nota maricica cu usurinta orice terchea berchea care n-a dat pe la scoala. Ca sa nu mai zic ca ministerul a acordat punctele alea pentru 2 variante grila. Nu stii cum a fost de greu in alte vremuri. Niciodata n-a fost evaluarea nationala mai usoara decat anul asta! Pai nici macar n-ati fost nevoiti sa tociti zeci de comentarii la nu stiu cate specii literare! Hai las-o balta! Luai macar 8 fara niciun efort daca mai dadeai pe la scoala si ramaneai cu ceva prin cap.

| Gabriello02 explică (pentru anonim_4396):

Am luat 6, 95 la romana daca as fi dat examenul anul trecut as fi luat cel putin 9, 50. Cat despre argumentarea gen/specie toata clasa mea le-a invatat perfect, asta ca ne-a batut profa la cap cu ele. Dar la mate a fost asa de usor ca si unul de a 5-a putea lua 10.

| Gabriello02 explică (pentru anonim_4396):

Stiu din surse sigure ca anul trecut s-a copiat, crede-ma unchiul meu e prof de engleza la mine la scoala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriello02):

Luai mai mult cu toate balariile alea de comentarii? Amin! 6, 95? La cat de usor a fost, atat de usor...mult mai usor decat variantele in care aveai de argumentat vreo specie! Cum naiba sa ti se para mai greu ceva ce e vizibil mult mai lejer?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriello02):

E adevarat ca in alti ani se luau note mai mari si din cauza asta, insa la cat de usoare mi s-au parut mie subiectele de anul asta, nici n-aveati nevoie sa copiati. Dar asta e. Mie mi s-au parut banale. Nu toata lumea are aceeasi pregatire sau gandire.

| Gabriello02 explică (pentru anonim_4396):

Doar la mate a fost usor, am luat 8, 60, as fi luat nota mai mare dar mi-am spart din greseala ochelari cu o zi inainte si mi-a fost greu sa inteleg cerintele.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat 9, 55 x_X

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Gabriello02):

Romana si 9, 40 mate sad

| รยŦlєtєl a răspuns:

Au scazut sad deoarece au fost camere de filmat si a fost mai greu sad

| Gabriello02 explică (pentru รยŦlєtєl):

Doar la romana(chineza) a fost mai greu, la mate a fost asa usor ca si unul de clasa a 5-a putea lua 9.