| iHeartKpop a întrebat:

Romania are Constitutie?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, are, in prezent Constitutia adoptata in anul 1991 si republicata in anul 2003. Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

Tu ce crezi? Pamantul e rotund?

Asa imperfect cum este, dar o are.

| NickiMinaj a răspuns:

Bineinteles. nu vezi ce bine merg lucrurile p-aici?

| Parker a răspuns:

Da.Avem constitutie, prima a fost inca din 1866 - Alexandru Ioan Cuza (model belgian), pentru care a platit cu tronul happy

| eu_stie_tot a răspuns:

straight face... tu vorbesti serios?
Ok, daca ai avea 8-9 ani te-as intelege... da are constitutie, o versiune din 1991, inspirata din modelul francez si german.

| alexshobyx a răspuns:

LOL, ce intrebare stupida...

| alexshobyx a răspuns:

Floricel esti prost, constitutia actuala a romaniei este cea din 1991 si republicate in 2003, si probabil va urma inca o editare a ei prin 2012

| georgi18 a răspuns:

Da avem daca doresti sa o achizitionezi este la toate magazinele de specialitate[magazine cu carti] 7-8 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E invers pentru a a avea asa ceva inseamna ca trebuie sa si respecti.Deci putem spune " ca constitutia are Romanie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic are, practic nu se respecta

| vlad_4846 a răspuns:

Avem, dar degeaba!

| iHeartKpop explică:

Scz...nu prea le am cu d-astea, si. eu_stie_tot, la ce te-ai astepta de la o fata de 13 ani care habar n-avea cine era Boc pana cand nu a scazut salariile si pensiile?

| Floricell_4708 a răspuns:

Da, Constitutia Romaniei(1923)