| deedi9 a întrebat:

Romanii gandesc in limba romana, englezii in engleza, etc. In ce limba gandesc surdomutii?

Răspuns Câştigător
| Rapplex a răspuns:

Ei nu cunosc cuvintelewinking.Hai sa iti explic eu cum sta treaba.Ei gandesc ca si cum gandesti tu la 1 an cand nu sti cuvintele.Nu cunosti verbul "a merge" si nici termenul "acolo", dar totusi te deplasezi unde vrei.E un instinct, la fel ca la animale, care nu gandesc intr-o anumita limba, ci fac ceea ce invata de la semenii lor.Si tu te poti gandi la "un joc de fotbal sa zicem", dar nu iti trebuie necesar termenul, ci doar sa inveti actiuneawinking. Sper ca ai inteles ce ti-am explicat.

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Surdomutii gandesc in ''limba gimnastica''rolling on the floor

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Eu gandesc si in engleza, is there somethin' wrong with me? Also,@alexandruvio raspunsul tau e mai folositor ca o musca pe rahat.

| Dobitoc a răspuns:

Depinde daca sunt din nastere habar nu am in ce limba gandesc dar daca au devenit pe parcurs probabil in limba lor materna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E un raspuns simplu,
in limba din tara de provenienta. straight face
Adica,m-am nascut in Romania, gandesc in romana.
Surdomutul s-a nascut in Italia, gandeste in italiana.
Bye!

| Rapplex a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei nu cunosc cuvintelewinking.Hai sa iti explic eu cum sta treaba.Ei gandesc ca si cum gandesti tu la 1 an cand nu sti cuvintele.Nu cunosti verbul "a merge" si nici termenul "acolo", dar totusi te deplasezi unde vrei.E un instinct, la fel ca la animale, care nu gandesc intr-o anumita limba, ci fac ceea ce invata de la semenii lor.Si tu te poti gandi la "un joc de fotbal sa zicem", dar nu iti trebuie necesar termenul, ci doar sa inveti actiuneawinking. Sper ca ai inteles ce ti-am explicat.

| alexandruvio a răspuns:

Surdomuti sunt niste oameni care gandesc dupa creierul lor ei nu pot intelege o limba anumea big grin sper sa-ti fie de folos raspunsul

| FuckOff_4830 a răspuns:

In surdomuta.