| IrinaMelnic a întrebat:

S-a transferat cineva de aici de la liceu din Moldova la liceu in Romania? dacă da, ce trebuie sa fac ca sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Diplomele din republica moldova nu prea sunt rexunoscute in Uniunea Europena
Am prietena care a facut conservatorul acolo si a trebuit sa il faca din nou in ro

Am prieten care a facut facultate matematica si informatica iar diploma lui nu e buna in UE ci acum e din nou la facutate in Germania.

Am o alta orietena care a facut un liceu de muzica si un conservator si nu sunt rexunoscute

Asteaptate la mari dificultati

Teebuie sa mergi orima data la ministerul invatamantului din Romania

Apoi vezi ce acre iti spun ei ca iti trebuiesc

Ministerul incatamantului au cate o reprezentanta in fiecare capitala de raion județ de aici de la noi
Asa ca nuntrebuie sa te duci la București
Ci poto.merge la Galați

Sau la Vaslui
Sau la Iasi
Daca sunt mai aproape de tine

Faci o cerere dai noroc cu oamenii
Si in Romania se da noroc

Merge cu " hai sa dam noroc"

Mai se deschid usile daca dai noroc ca si in md cand te opreste micina

4 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Moldova este in Romania! Tu despre ce vorbești?

| Brizbriz a răspuns (pentru LittlePoppy):

Cred ca Republica Moldova

| IrinaMelnic explică (pentru Brizbriz):

Da,Republica Moldova

| RxTx a răspuns (pentru LittlePoppy):

Republica